Czym jest robohackathon?

Robohackathon to odbywająca się od 2018 roku konkurencja polegająca na zbudowaniu robota w ograniczonym czasie. Co roku kilka 6-osobowych drużyn w udostępnionej przez nas przestrzeni ma 40 godzin na skonstruowanie Robota wykonującego zadania konkursowe. Roboty budowane są jedynie z dostępnych na miejscu elementów elektronicznych i elektroodpadów, a zadanie konkursowe jest przedstawiane dopiero na starcie konkursu. Stworzone przez uczestników konstrukcje mierzą się w wielkiej bitwie, podczas której walczą o tytuł mistrza BBR.

W edycji 2020, z powodu panującej pandemii, Robohackathon przyjmie nieco zmienioną formę. Drużyny będą nadal mogły wziąć udział w 40-godzinnym zmaganiu, ale będą mogły budować swoją konstrukcję w dowolnym miejscu. Jak co roku, zadanie konkursowe zostanie opublikowane w piątek o godzinie 19 i rozpocznie rywalizację. Zamiast Wielkiej Bitwy finałowej uczestnicy będą musieli zaprezentować umiejętności swojego robota i wykonanie zadania w postaci krótkiego filmu.

Nie może Ci tam zabraknąć!

REJESTRACJA DO 23-09-2020

6 kroków do zwycięstwa!

Co należy zrobić aby wziąć udział w tegorocznym wydarzeniu?

 • 1

  Zbierz drużynę i znajdź miejsce

  Zbierz drużynę składającą się z 4-6 pełnoletnich osób posiadających doświadczenie w budowie Robotów i znajdźcie miejsce na budowę swojego robota. Śledź naszą stronę aby nie przegapić zgłoszeń!

  REJESTRACJA
 • 2

  Poznajcie zadanie

  25 września 2020 o godzinie 19:00 zostanie opublikowane zadanie do wykonania. Od tej pory możecie konstruować swojego robota.

  ! ZADANIE !

 • 3

  Zbudujcie robota w 40 godzin

  Teraz jest czas na budowę! Macie 40 godzin na zbudowanie swojej konstrukcji. Uważajcie na siebie, pamiętajcie o drzemkach i posilaniu się, ale także o tym, że konkurencja nie śpi! A 40 godzin to naprawdę niewiele czasu...

 • 4

  Bądźcie online!

  Tegoroczna edycja odbywa się w pełni online co nie zmienia faktu, że sędziowie i wolontariusze będą czuwać nad Waszą pracą. Będziemy w ciągłym kontakcie, będziemy odpowiadać na wszystkie pytania i pomagać! Będziemy też sprawdzać jak powstają Wasze roboty, gdzie i z czego je budujecie i jak się bawicie. Bądźcie w ciągłym kontakcie z nami i innymi drużynami, aby czuć się jak na BBR.

 • 5

  Nagrajcie film

  Dokumentujcie swoją pracę, bo warunkiem wzięcia udziału w Wielkiej Zdalnej Bitwie będzie nagrany przez Was film. Pokażcie nam co umie Wasz robot, jak wykonuje zadanie konkursowe, kto i w jakich warunkach go tworzył. Chcemy zobaczyć wszystko, co przekona nas, że to właśnie Wasza drużyna zasługuje na zwycięstwo i wieczną chwałę!

 • 6

  Wygrajcie bitwę!

  W tym roku roboty nie spotkają się wspólnie na polu walki ale w sieci! Będziemy obradować nad Waszymi konstrukcjami, oglądać Wasze filmy i relacjonować na żywo działania jury. Mamy nadzieję, że jak co roku wybór zwycięzcy nie będzie łatwą decyzją. A na najlepszą drużynę oczywiście czekają nagrody niespodzianki!

REGULAMIN

Rejestracja już dostępna!

Śledźcie naszą stronę na fb aby niczego nie przegapić.